Czy da się naładować smartfona 9V baterią? (I dlaczego nie należy tego próbować)

Na wstępie podajemy ostrzeżenie. Prezentowana metoda, pomimo ogromnej popularności wpisu opisującego ją na Twitterze, może być niebezpieczna. Może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia i innych nieprzewidywalnych skutków, włącznie z zapaleniem się baterii ładowanego urządzenia.

Rozładowanie się smartfona i brak dostępu do zwykłego źródła zasilania może być bardzo frustrujące. Pojawiają się różne sposoby i rozwiązania na taką okoliczność, jednym z najpopularniejszych akcesoriów ostatnimi czasy są power banki, które stanowią alternatywne źródło zasilania, gdy brak jest dostępu do ładowarki i gniazdka sieciowego. Zdarzają się także takie pomysły, których lepiej nie próbować wprowadzać w życie. W ostatnich dniach dużą popularnością na Twitterze cieszył się wpis objaśniający w jaki sposób posługując się 9V baterią, sprężynką z długopisu i ładowarką samochodową USB można wykonać własny power bank.

Eksperyment dla przetestowania niniejszej metody zdecydowali się przeprowadzić w redakcji DailyMail.com. Poniżej przedstawiamy nagranie wideo z tej próby.

Wnioski z tego nagrania są następujące:

  • Próba naładowania w ten sposób iPhona 5S zakończyła się fiaskiem.
  • Ostatecznie po 15 minutach ładowania poziom baterii był niższy niż początkowy.

Dlaczego nie należało się spodziewać lepszego wyniku? Próba ładowania smartfona napięciem powyżej 4.5V, w tym przypadku baterią 9V, nie jest dobrym pomysłem. Takie próby, podejmowane nawet z bateriami o niższym napięciu, mogą zakończyć się źle, włącznie z eksplodowaniem ładowanej baterii smartfona.

Zapewne taki był powód tego, że „porada” została dość szybko zdjęta z Twittera.

Jeżeli naprawdę chcesz czuć się spokojny o to, że masz pod ręką niezawodne, dodatkowe źródło prądu dla swojego smartfona, czy tabletu, rozważ zakup power banku dobrej marki. Polecamy produkty max4power, te power banki dostarczane są w różnych pojemnościach: 2200mAh, 6000mAh i 10.000mAh, co pozwala nawet na kilkukrotne, pełne naładowanie baterii smartfona w każdych okolicznościach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright SwiatLaptopa.pl 2019
Tech Nerd theme designed by Siteturner